Монтаж вікон по ГОСТу.

… Отже, Ви вирішили поміняти вікна в квартирі.
Що Вас спонукало до цього – неважливо. Може бути, Ви втомилися заклеювати вікна на зиму. Може бути, Вам важлива естетична сторона питання. Може бути, Ви не хочете виділятися своїм старим дерев’яним вікном на тлі безлічі сусідських красивих білосніжних вікон.
Важливо інше. Важливо, що купуючи нові вікна, Ви очікуєте, що в Вашій квартирі відтепер і назавжди буде сухо і тепло. Але досвід показує, що заміна вікон деколи приводить до протилежних результатів: у вікна починає «дути», з’являється цвіль, вікна промерзають взимку. І причина практично завжди – не в самому вікні. Причина – в неправильній його установці.

Віконні блоки самі по собі володіють хорошими теплозахисними властивостями, так само як і стіни будівлі. При цьому при установці віконного блоку у віконний отвір необхідно чимось закрити щілину (т.зв. монтажний зазор). Закривають зазвичай монтажною піною: вона дуже добре зберігає тепло в квартирі і володіє непоганою шумозахистом. Але під дією ультрафіолету вона руйнується, тому її саму необхідно чимось закривати з боку вулиці від попадання сонячного світла. Крім того, в піну не повинна потрапляти волога. Тому піну зсередини і зовні закривають водоізоляційним матеріалом. Більш того, волога може потрапляти в монтажну піну ще й у вигляді пари (і потрапляє, тому що абсолютна, не відносна вологість повітря всередині приміщення практично завжди вище, ніж на вулиці: отже, пароподібна волога буде природним чином прагнути вийти на вулицю через піну) . Тому монтажну піну треба закривати непроникним для пара матеріалом. Але що робити, якщо волога все ж потрапила в піну, наприклад, через матеріал стіни? Вона звідти вийде природним чином, як уже згадано вище, але тільки якщо матеріал, яким закриють піну з боку вулиці, буде проникний для пари.

Виходить, що необхідно робити ТРИ шару в монтажному шві – в області заповнення монтажного зазору:
А) зовнішній шар, який повинен бути стійким до УФ-випромінювання, водоізоляційним і паропроніцаємим,
Б) центральний шар, який зазвичай представлений монтажною піною, повинен забезпечувати тепло-і шумозахист,
В) внутрішній шар, який повинен бути водо-і пароізоляційним.
Висновок: коли будете підписувати договір з монтажною організацією, ОБОВ’ЯЗКОВО вимагайте установки всіх трьох шарів монтажного шва.
Логічно виникає наступне питання: а якими матеріалами робити зовнішній і внутрішній шари? Є три найпоширеніші варіанти.
1. Використання стрічкових матеріалів (ПСУЛ і пр.). При відносній простоті їх монтажу і високих властивостях паропропусканія і пароізоляції, стрічкові матеріали недовговічні. Крім того, для їх грамотної установки необхідно дуже якісно вирівняти віконні прорізи, що є досить складною і дорогою процедурою, і далеко не кожен монтажник може взагалі з нею впорається.
2. Використання декоративних нащільників. Їх легко і просто встановити, вони надійно захищають монтажну піну від сонячного світла, але пропускають воду і пар як всередину, так і назовні.
3. Використання акрилових герметиків. Вони зручні, дешеві, їх можна застосовувати без попередньої підготовки прорізів і на цегляній кладці. Їх можна наносити при негативних температурах без втрати якості і вони володіють естетичним білим кольором.

Які герметики використовувати краще? Ті – що задовольняють всім вимогам нормативних документів, що регламентують грамотна, якісніший монтаж віконного блоку. На даний момент у всьому світі є тільки один виробник, який зміг розробити такі герметики, при цьому не завищивши позамежно ціну. Це – компанія «САЗІ», а самі герметики називаються Стіз-А і Стіз-В (т.зв. герметики Системи Монтажу САЗІ). Відрізняє їх довговічність в 20 років, висока здатність пропускати пар (у Стіз-А), а також коректна сертифікація у незалежних лабораторій шляхом випадкової вибірки зразка для випробувань з серійного виробництва.

Чи призведе використання герметиків від інших виробників або інших матеріалів (стрічок або нащільників) до проблем з вікном? Необов’язково. Але ймовірність проблем буде суттєво підвищена. Чи варто заміна матеріалів такого ризику? Враховуючи, що ні клієнт, ні сам монтажник від такої заміни нічого не виграє, то, мабуть, не варто.
Тому наполягайте на використанні герметиків Стіз-А і Стіз-В. Пропишіть ці матеріали в свій договір з монтажною організацією. Забезпечте себе від проблем!