Як вибрати склопакет

Отже, якщо ви визначилися, який профіль вам підходить, необхідно вибрати склопакет.

Склопакети класифікуються за кількістю повітряних камер на однокамерні (два скла) і двокамерні (три скла). У склопакеті в найрізноманітніших комбінаціях можуть бути встановлені різні скла, як по товщині, так і за їх властивостями. Бувають енергозберігаючі, антирезонансні, сонцезахисні, антивандальні та інші види склопакетів.
“Розумне” віконне скло.

Лондонські вчені з університетського коледжу (University College London) розробили новий сорт скла, який при зміні температури змінює свої якості. Скло покрито тонким шаром діоксиду ванадію з добавками вольфраму і виявляє подвійні властивості – то веде себе як метал, відбиваючи випромінювання, то є напівпровідником, пропускаючи тепло.

Якщо на вулиці холодно, скло залишається звичайним, а при зростанні температури – зменшує нагрів кімнати на 50%. Однак, у незвичайного скла існує і недолік – воно має жовто-зелений відтінок. Тому вченим зараз необхідно вирішити завдання «подавлення кольору», а вже потім воно дійде до споживача.

Однокамерний склопакет має формулу 4-16-4 (два скла по 4 мм завтовшки і дистанційна рамка 16 мм між ними – загальна товщина склопакета 24 мм). Цей склопакет має коефіцієнт опору теплопередачі 0,32 м кв ° С / Вт, і знижує рівень зовнішнього шуму приблизно на 34 Дб. Однокамерне вікно зі звичайними стеклами запотіває при температурі на вулиці -7, а то й -5 ° С. Щоб цього уникнути, його треба тримати весь час трохи відкритим.

У двокамерному склопакеті відстані між склом можуть бути різні (наприклад, 4-12-4-8-4), він знижує рівень зовнішнього шуму на 38-40 Дб. У такому склопакеті конденсат виникає при температурі -18 -22 ° С.

Залежно від теплотехнічних, звукоізоляційних та інших вимог, в склопакеті можуть використовуватися різні види стекол. Дуже важливо при виготовленні склопакета правильно визначити місцеположення і орієнтацію стекол із спеціальними властивостями. Наприклад, нізкоеміссионниє (енергозберігаючі) скла встановлюються як внутрішні, при цьому поверхня з покриттям обов’язково повинна знаходитися усередині склопакета. Сонцезахисні стекла рекомендуються як зовнішні.

Крім того, існує ще маса варіантів склопакетів, несуть різні функціональні навантаження. Можна зробити вікно протівовзломним, куленепробивним, пожарозащітним, комбінованим, в якому одностекло захищає від сонця, а друге – від холоду, а можна прикрасити його вітражем або декоративним склом. Все залежить від особливостей приміщення і від вимоги замовника до функцій, які склопакет повинен виконувати.

Коли для поліпшення теплоізолюючих характеристик склопакетів їх камери заповнюють інертним газом (аргоном або криптоном), температура утворення конденсату, наприклад, у двокамерного пакета знижується до -30 ° С, але років через 10 процедуру закачування газу доведеться повторити.

Щоб визначити якісність продукції, необхідно звернути увагу на наявність клейма або логотипу фірми, які можна зустріти по всьому периметру рами. На вікнах німецьких виробників обов’язково повинен бути присутнім ще й спеціальний знак якості. Найвідповідальніші компанії крім клейма ставлять персональний номер на кожне склопакетних виріб і зберігають у своїй базі даних всі параметри саме цього склопакета. І якщо з виробом щось трапляється, покупцеві достатньо зателефонувати і назвати виробнику цей номер, щоб отримати точну копію для заміни.

Не зайвим також буде подивитися документацію обслуговуючої вас фірми.
Самомиючееся скло.

Компанія Pilkington розробила скло, яке саме себе очищає.

Над цим винаходом трудилися близько10 років, і ось воно вже 2 роки продається під назвою Pilkington Activ. Скло руйнує органічний бруд і змиває її з себе. Бруд знищується безперервно, а її змив відбувається при попаданні на скло води, будь то дощ або вода з шланга. Терти поверхню ганчіркою або газетою непотрібно. За словами винахідників, руйнування склом бруду відбувається завдяки фотокаталітичних процесів. Звернена назовні поверхня скла реагує на ультрафіолетові промені денного світла, поглинає радіацію і з їх допомогою розщеплює органічний бруд.